استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
استاندار لرستان: مديران در بازسازي مناطق سيلزده توان خود را چند برابر كنند 1398/04/31
استاندار لرستان: مديران در بازسازي مناطق سيلزده توان خود را چند برابر كنندبه گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا، سيد موسي خادمي روز يكشنبه در جلسه شوراي اداري استان اظهار داشت: با توجه به ابلاغ سهميه هاي بازسازي مناطق سيل زده، مديران بايد طرح هاي مطالعه شده و آماده اي را داشته باشند و چنانچه لازم شد با ترك تشريفات يا مناقصه هاي محدود، طرح ها را به پيمانكاران توانمند و باتجربه واگذار كنند.

اختصاص 1,000 ميليارد تومان اعتبار سيل به لرستان

وي با تاكيد بر استفاده از ظرفيت پيمانكاران قدرتمند و داراي سرمايه بر اساس ضابطه گفت: يكهزار ميليارد تومان اعتبار سيل به لرستان اختصاص يافته كه از اين رقم 700 ميليارد تومان تا حدود 60 درصد تخصيص يافته است.

استاندار لرستان افزود: اين در حاليست كه كل اعتبارات استاني و نفت لرستان 300 ميليارد تومان است كه نشان مي دهد دستگاه ها بايد براي جذب اعتبارات چند برابر شرايط عادي، آماده باشند.

وي با اشاره به توزيع پنج هزار ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي به مناطق سيل زده تصريح كرد: بايد قبل از تعيين سهم استان طرح هاي مهم بازسازي مطالعه و آماده باشد و دستگاه هاي نظارتي نيز در اين راستا استان را ياري كنند.

تصويب 2 رقم 285 و 220 ميليارد توماني براي جاده خرم آباد - پلدختر

استاندار لرستان اضافه كرد: در ترميم جاده هاي سيل زده اقدامات موقتي صورت گرفته كه براي تثبيت ان اعتبارات بسيار زيادي لازم است و در اين راستا دو اعتبار 285 و 220 ميبليارد توماني بدون احتساب اعتبارات خسارت سيل در حوزه راه براي بازسازي محور خرم آباد - پلدختر اختصاص يافته است.

خادمي گفت: قرارداد قطعه اول اين مسير به مبلغ 285 ميليارد تومان با قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص) بسته شده كه عمليات اجرايي اين مسير با ايجاد هفت كيلومتر تونل و با توجه به حفظ اقتصاد مردم و مسير فعلي، به زودي آغاز مي شود.

وي اضافه كرد: علاوه بر اين در سفر هفته گذشته معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور با تحصيص 220 ميليارد تومان براي اين جاده موافقت شد.

70 ميليارد تومان بلاعوض به سيل زدگان پرداخت شد

استاندار لرستان ادامه داد: سيل به معناي واقعي ويرانگري در لرستان رخ داد چراكه ساير استان ها جريان آب قابل تنظيم و هدايت و عموماً آب نيز شفاف و بدون گل و لاي بوده است.

خادمي با اشاره به امكانات كم لرستان در مقايسه با ساير استان هاي سيل زده نيز تصريح كرد: سيل سهمگين لرستان پس از ماهها همچنان آثار تازه اي دارد كه هر دفعه نمايان مي شود اما در مجموع عملكرد استان در مديريت اوليه، آگاهي به مردم، جلوگيري از تلفات و پس از حادثه نيز خوب بوده است.

وي ادامه داد: جريان برق، گاز و آب يكهزار و 600 روستاي سيل زده طي 2 هفته برقرار شد كه اين امر مورد توجه و تقدير رييس جمهوري نيز قرار گرفت.

وي با بيان اينكه تاكنون بيش از 10 دهنه پل بالاي 60 متري در مناطق سيل زده نصب شده گفت: در حوزه مسكن تاكنون 460 ميليارد تومان به مردم پرداخت و بسياري از ساخت و سازها اغاز شده است.

استاندار لرستان افزود: بيش از 70 ميليارد تومان كمك بلاعوض و 6 هزار بسته رسمي لوازم خانگي نيز به سيل زدگان اهدا شده كه با احتساب كمك خيران و اقدامات جزيره اي دستگاه ها، به بيش از 10 هزار بسته مي رسد.

نماز جمعه به محلي براي ايجاد اختلاف تبديل نشود

خادمي همچنين با اشاره به چهلمين سال برگزاري نماز جمعه گفت: اين نهاد پس از نقلاب اسلامي ايران به نهاد محكم و اثرگذاري تبديل شد كه آثار ان در جامعه مشهود است.

وي با اشاره به اهميت ابعاد سياسي نماز جمعه در كنار بعد معنويت آن افزود: خروجي نمازجمعه بايد وحدت، افزايش آگاهي و حركت به سمت اقدامات اصلاحي بوده و نبايد به محلي براي ايجاد اختلاف يا دامن زدن به آن تبديل شود.

وي با اشاره به همراهي خوب امامان جمعه استان ادامه داد: اقدام غيرخيرخواهانه توسط امامان جمعه در استان نديده ايم و چنانچه سخني بوده بر اساس ناآگاهي است كه مديران بايد در اين راستا ارتباط خود را با ائمه جمعه تقويت كرده و گزارش هاي لازم در خصوص طرح هاي اجرايي را ارائه كنند.

327 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه