استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
‍ ثميني: لرستان از استان‌هاي مهم پدافند غيرعامل در كشور است 1398/06/25
‍ ثميني: لرستان از استان‌هاي مهم پدافند غيرعامل در كشور است
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، محمود ثميني يكشنبه در جلسه شوراي پدافند غير عامل استان با بيان اينكه اهميت پدافند غيرعامل بر كسي پوشيده نيست و انسان از ابتدا تاكنون به روش‌هاي مختلف اين مهم را رعايت كرده است، اظهار كرد: با توجه به پيشرفت جامعه بشري و تكنولوژي، تهديدات نيز افزايش يافته بنابراين موضوع پدافند غير عامل از اهميت بيشتري برخوردار است.

 وي در ادامه افزود: به تناسب نيازهاي بشري و جامعه انتظارات افراد نيز افزايش پيدا كرده است، از اين‌رو كساني كه اين مسئوليت را بر عهده دارند بايد روي اين موضوع را اهتمام ويژه‌اي داشته باشند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري بيان كرد: با توجه به جنگ جهاني اول و دوم موضوع پدافند غيرعامل از طرف كشورها بيشتر از ساير پدافند‌ها مورد توجه قرار گرفت و در ايران نيز با توجه به تجربه وقوع جنگ تحميلي و بلاياي طبيعي و ديگر حوادث و تهديدات هم پدافند غيرعامل اهميت ويژه‌اي دارد.

 وي افزود: موضوع مطالعه طرح جامع پدافند غيرعامل بايد از طرف دستگاه‌ها و نهادهاي استان به صورت جدي مورد توجه قرار گيرد.

 ثميني با گلايه از بعضي دستگاهها كه اين موضوع را تا به حال جدي نگرفته‌اند، گفت: در اجراي اين طرح نقش تخصصي دستگاه‌ها بسيار مهم است، بنابراين ضرورت دارد مديران به صورت مستقيم ورود كنند.

وي ادامه داد: با توجه به موقعيت سوق الجيشي و استراتژيكي كه لرستان در كشور دارد، از استان‌هاي مهم در بحث پدافند غير عامل به شمار مي‌آيد و نياز به پيش بيني‌ها و پيشگيري‌هاي لازم است.
37 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه