استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
 تمام واحدهاي مسكوني و تجاري سيل‌زده لرستان به بانك‌ها معرفي شدند 1398/06/25
تمام واحدهاي مسكوني و تجاري سيل‌زده لرستان به بانك‌ها معرفي شدند

 به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل ايرنا، گودرز اميري روز يكشنبه در جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد افزود: اين اقدام در استان محروم لرستان كار بزرگ و ارزشمندي است كه اميدواريم اين روند ادامه داشته باشد.

وي تصريح كرد: سيل فروردين ماه امسال 12 هزارميليارد تومان به لرستان خسارت زد و زيرساخت‎هاي 40 ساله را از بين برد در حاليكه دولت با توجه به محدوديت منابع، به طور مستقيم و غيرمستقيم 2 هزار ميليارد تومان براي جبران اين خسارت ها به استان اختصاص داده است.

وي با اشاره به اينكه حدود 2 سال گذشته بانك ها همكاري خوبي با واحدهاي صنعتي داشته اند، اظهارداشت: با همكاري اين نهادها سهم تعيين شده استان در تسهيلات اشتغال فراگير، روستايي و نهادهاي حمايتي جذب شده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان اضافه كرد: 80 درصد از مجموع 330 ميليارد تومان وام اشتغال روستايي و فراگير توسط جهاد كشاورزي جذب شده كه در نتيجه آن ظرفيت توليد گوشت قرمز و مرغ به ترتيب به 28 و 68 هزار تن افزايش يافت.

اميري با بيان اينكه سطح كشت گلخانه اي لرستان از 34 به 74 هكتار رسيده است، بيان كرد: ظرفيت استان در اين حوزه تا سه هزار هكتار نيز پيش بيني شده كه 200 هكتار از اين بخش فعاليتها در دست اجرا است.

وي ادامه داد: كشت گياهان دارويي و توسعه باغات در اراضي شيبدار نيز هر يك در سطح 2 هزار هكتار محقق شده است.

در اين جلسه با پرداخت 99 ميليارد تومان تسهيلات به 35 واحد توليدي و معرفي اين واحدها به بانك موافقت شد.

35 هزار واحد مسكوني و تجاري شهر و روستاهاي استان در 18 شهر و 1200 روستا بر اثر سيل تخريب شده و يا آسيب ديده است.

براي بازسازي واحد مسكوني روستايي 40 ميليون تومان تسهيلات بانكي و 10 ميليون تومان ريال كمك بلاعوض پرداخت مي‌شود كه اين مبلغ در مناطق شهري 50 ميليون تومان تسهيلات و 12 ميليون تومان كمك بلاعوض خواهد بود.

همچنين ميزان تسهيلات و كمك‌هاي بلاعوض واحدهاي صنفي به ترتيب 10 تا 20 و 3 تا 5 ميليون تومان اعلام شده و براي واحدهاي صنفي احداثي نيز 5 ميليون تومان بلاعوض و 15 تا 45 ميليون تومان تسهيلات با توجه به متراژ مغازه پرداخت مي‌شود.

تسهيلات سرمايه‌اي براي اجناس و موجودي واحدهاي صنفي نيز از 15 تا 45 ميليون تومان است كه برآورد خسارت برعهده كميته‌اي متشكل از فرمانداري، صنعت، معدن تجارت و بنياد مسكن است.

هم اكنون استان اصفهان در شهر پلدختر، اردبيل در معمولان، قزوين در نورآباد، مركزي در دوره چگني و استان كردستان در شهرستان هاي ازنا و اليگودرز كار بازسازي اين مناطق را به عنوان استان معين برعهده دارند.
27 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه