استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
استاندار لرستان:  احداث جاده خرم‌‎‌آباد - پلدختر 850 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد 1398/06/26
استاندار لرستان: احداث جاده خرم‌‎‌آباد - پلدختر 850 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد


به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا، دكتر سيدموسي خادمي روز دوشنبه در حاشيه بازديد از مناطق آسيب ديده شهر پلدختر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: قرارداد عمليات احداث و بازسازي جاده پلدختر – خرم‌آباد با قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء در چهار قطعه در مدت زماني 36 ماهه با احداث چندكيلومتر تونل منعقد شده است.

وي افزود: سرعت عمليات بازسازي و آسفالت اين جاده كند بود كه با پيگيري هاي انجام شده طي هفته آينده شدت بيشتري خواهد گرفت.

خادمي با بيان اين كه احداث جاده پلدختر – خرم‌آباد زمان بر است، بيان كرد: قطعه نخست اين جاده به مناقصه رفته و فاز دوم و سوم آن نيازمند تامين منابع است اما فاز چهارم آن از سمت پلدختر تا هفته آينده به مناقصه گذاشته مي شود.

استاندار لرستان برصبوري مردم شهرستان پلدختر در احداث جاده پلدختر – خرم‌آباد تاكيد كرد و ادامه داد: همچنين روكش آسفالت اين جاده در برخي نقاط در حال انجام و بهسازي است كه از پلدختر تا افرينه كار آن به پايان رسيد.

وي يادآور شد:جاده مسير دهيلج واقع در شرق پلدختر در صورت وقوع بارندگي ها و طغيان رودخانه و انسداد جاده قديم به عنوان جاده جايگزين انتخاب شده كه امسال روكش آسفالت خواهد شد.

استاندار لرستان اضافه كرد: پيش بيني هاي لازم براي انسداد مسيرهاي پلدختر و معمولان در نظر گرفته شده و جاده جايگزين براي بخش معمولان نيز مشخص شده است.

خادمي افزود: چهار نقطه از ديواره ساحلي شهرستان پلدختر شامل شهرهاي معمولان و پلدختر و روستاهاي موراني و بابازيد نسبت به ساير نقاط روند اجرايي آن جلوتر است و تكميل آن تا پايان سال جاري به طول مي انجامد.
وي افزود: احداث ديواره ساحلي ساير نقاط رودخانه كشكان به مناقصه گذاشته شده و عمليات اجرايي نقاط ديگر آن تا هفته آينده آغاز مي شود.

استاندار لرستان بيان كرد: امكان دارد نقاطي از ديواره ساحلي به علت نبود اعتبار كافي تا آغاز فصل بارندگي تكميل نشود، اما اولويت كار با نقاط حساس است.

خادمي يادآورشد: براي لايروبي رودخانه كشكان در سراسر استان لرستان حدود 400 ميليارد تومان اعتبار نياز است كه تاكنون 45 ميليارد تومان تخصيص يافته است.

وي به خسارات سيل در حوزه كشاورزي شهرستان پلدختر اشاره كرد و ادامه داد: خسارات ناشي از سيل به تعدادي از كشاورزان پرداخت شده و حدود هشت هزار پرونده جديد در اين حوزه تاييد شده كه تا آخر هفته خسارت اين عدع از كشاورزان پرداخت مي شود.

استاندار لرستان گفت: ساير پرونده ها نيز در چند روز آينده با تاييدكارشناسان پژوهشگاه با سنجش از طريق عكس هوايي قبل از سيل و بعد از سيل، تعيين تكليف مي شوند كه به محض تاييد 2 روز بعد بلاعوض به آنها پرداخت مي شود اما پرداخت تسهيلات بانكي به تشكيل پرونده و بانك مراجعه كننده بستگي دارد.

خادمي اظهارداشت: اعتبار كافي براي تكميل ديواره ساحلي شهر پلدختر وجود ندارد اما با اولويت نقاط حساس ساخت آن در حال انجام است.

30 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه