فرمانداری شهرستان دورود
1394/11/27
فرماندار دورود:توجه به قانون و مقررات، ملاك اصلي انتخابات است فرماندار دورود:توجه به قانون و مقررات، ملاك اصلي انتخابات است
ماشاءالله نعمتي در اين جلسه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخاباتي اين حوزه اظهار كرد: بسترسازي و تمهيدات لازم  مبني بر آماده‌سازي ستاد انتخابات در مركز دورود و ازنا انجام شده و تمام دغدغه ما انتخابات سالم و بدون مشكل است و اين رويه را در پيش گرفته‌ايم كه شاهد حضور حداكثري مردم باشيم.

اين مسئول تصريح كرد: توجه به قانون و مقررات، ملاك اصلي تعيين يك انتخابات است و بايد تلاش و كوشش كنيم تا با توجه به شعار مقام معظم رهبري مبني بر همدلي و هم زباني و استفاده از تجربيات مختلف، انتخابات را برگزار كنيم و با هرگونه بي‌نظمي و آنچه كه به مسير انتخابات خدشه وارد مي‌كند، براساس قانون بدون شك برخورد جدي خواهيم كرد.

وي با اشاره به فضاي مجازي و نقش آن در عرصه انتخابات خاطرنشان كرد: آنچه كه مهم است و بايد مورد توجه قرار گيرد، موضوع فضاي مجازي و سايبري است كه مي‌تواند در عرصه انتخابات نقشي مهمي داشته باشد كه بعضي از افراد كه تعهد اخلاقي ندارند، مي‌توانند مسير صحيح انتخابات را به چالش بكشند و در اين مورد تذكراتي به افراد متخلف داده شده است.

وي با اشاره به عوامل اجرايي برگزاري انتخابات، تأكيد كرد: ما در اين حوزه چهار هزار نفر عوامل اجرايي، نظارتي، بازرسي، انتظامي، تداركاتي و پشتيباني داريم و تعداد شعب اخذ راي ما در دورود 113 و در ازنا 75 شعبه است.

اين مسئول با اشاره به تعداد كانديداها اين حوزه انتخاباتي اظهار كرد: در اين حوزه انتخاباتي سه نفر براي انتخابات خبرگان رهبري و 17 نفر براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي تائيد شده‌اند كه امكان دارد تا مهلت پاياني فردي اضافه و كاسته شود.

وي افزود: ميزان مشاركت مردم در انتخابات دوره قبل در اين شهرستان در انتخابات خبرگان رهبري بيش از 65 درصد و در انتخابات مجلس شوراي اسلامي 70 درصد بوده است.

اين مسئول تصريح كرد: در اين حوزه انتخاباتي 250 هزار نفر جمعيت داريم كه از اين تعداد طبق آمار تخمين زده شده و كارشناسي جمعيت راي دهنده‌ها بين 175 تا 180 هزار نفر هستند.

نعمتي با بيان اينكه ادارات و نهادها بايد در اين امر مهم همكاري كنند، خاطرنشان كرد: تمام ادارات و نهادها براساس قانون بايد امكانات و وسايل نقليه خود را در اختيار مردم و در جهت برگزاري انتخابات قرار دهند.

تعداد بازدید : 61
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal