استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
استاندار لرستان: اجازه اختلال در بازار را نمي‌دهيم 1398/05/28
استاندار لرستان: اجازه اختلال در بازار را نمي‌دهيمبه گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي در جلسه ستاد تنظيم بازار استان با بيان اينكه روند بالا رفتن قيمت مرغ علت‌هاي گوناگوني دارد، افزود: با برنامه ريزي انجام شده ظرف 10 روز تا 2 هفته آينده نرخ آن در بازار به روال عادي خود بازخواهد گشت چراكه اين افزايش مقطعي است.

وي با اشاره به اينكه مكانيسم بازار وقتي درست عمل نمي‌كند مشكل كنترل و نوسان قيمت در بازار داريم، گفت: تعزيرات روي بازار و مرغداري‌ها نظارت جدي‌تري داشته باشد.

دكتر خادمي بيان كرد: سازمان جهاد كشاورزي استان وظيفه دارد در اين ايام هر شب 140 تن مرغ را به كشتارگاه‌ها تحويل دهد همچنين دامپزشكي موظف به نظارت بر تحويل از مرغداري و انتقال به كشتارگاه‌ها است.

استاندار لرستان با بيان اينكه سازمان صنعت معدن و تجارت استان نيز وظيفه تحويل مرغ به واحدهاي صنفي و كنترل قيمت در بازار را بر عهده دارد، ادامه داد: از دلايل بالا رفتن قيمت مرغ مي‌توان به توليد كم، خروج زياد از استان و يا افزايش مصرف اشاره كرد كه هر كدام راهكار خاص خود را دارند بنابراين مردم استان اطمينان داشته باشند كه تمام توان خود را در اين خصوص بكار خواهيم گرفت حتي اگر نياز باشد به سمت سياست‌هاي تنظيم بازار نيز خواهيم رفت.

وي با تاكيد بر اينكه قيمت‌ها بر اساس ميانگين استان‌ها و البته با ديدگاه كاهشي تنظيم شوند، اضافه كرد: اگر توليد، كمتر از بازار بود سيستم ذخيره وارد كار شود. همچنين بايد خروجي مرغ از استان ممنوع شده و آن را كنترل كرد.

دكتر خادمي با اشاره به اينكه دولت از هيچ گونه حمايت توليدكنندگان كوتاهي نمي‌كند، بيان كرد: اجازه نخواهيم داد كه فرد و يا يك واحد توليد كننده در بازار اختلال ايجاد كند.

149 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه