استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
استاندار لرستان: 502 طرح عمراني و اقتصادي هفته دولت در لرستان به بهره برداري مي رسد 1398/06/03
استاندار لرستان: 502 طرح عمراني و اقتصادي هفته دولت در لرستان به بهره برداري مي رسد


به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا، سيد موسي خادمي روز شنبه بمناسبت گراميداشت هفته دولت در نشست خبري با اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداري لرستان اظهار داشت: از اين تعداد 445 طرح با اعتبار 383 ميليارد تومان عمراني مي باشد كه  429 مورد افتتاح و 16 مورد كلنگ زني است.
وي گفت: همچنين از اين تعداد 57طرح با اعتبار 582 ميليارد تومان اقتصادي مي باشد كه 54 مورد افتتاح و سه مورد آن كلنگ زني است.
وي با اشاره به اينكه 483 طرح اماده افتتاح و 19 مورد كلنگ زني در هفته دولت انجام مي شود،  ادامه داد: واحد توليدي پيك دارو با سرمايه گذار خارجي با اعتبار 23ميليون يورو از جمله طرح هاي مهم مورد كلنگ زني مي باشد.
وي بيان كرد: 48واحد صنعتي راكد فعال شده است و در سال 96 حدود 110 طرح به تملك بانكها درامده بود و پس از ان اجازه نداديم كه اين اتفاق رخ دهد.
استاندار لرستان افزود: دولت جزو نهادهايي است كه عمده بار اجرايي را بر دوش دارد و كار مهم را دولت ها انجام مي دهند، دولت ميانه دار و وظيفه مند اصلي در بحث حاكميت است.
خادمي اضافه كرد: دولت بايد حمايت و در صورت كمبودها بايد نقد شود اما رويكرد بايد حمايت باشد تا بتوانيم به توسعه برسيم، نگاه حمايت از دولت از همه اركان مردم بايد بين همه وجود داشته باشد.

دولت تدبير و اميد در شرايط كاملا نامناسب بين المللي بر روي كار آمد
وي ادامه داد: دولت در شرايط كاملا نامناسب بين المللي روي كار آمد، تحريم هاي همه جانبه بر كشور اعمال شد و در وضعيت بدي قرار گرفته بود، انتخاب دكتر روحاني و تاكيد بر خروج كشور از اين وضعيت جزو اهداف اصلي ايشان بود و برجام را مديريت كرد و به نتيجه رسيد.
وي بيان كرد: پس از برجام شرايط كشور به سمت مناسبي در حال پيش بود و سرمايه گذاران خارجي به نوعي ورود پيدا كردند همچنين رقابت شكل گرفت اما در اين روزها عده اي به برجام حمله مي كردند و به اين توجه نمي كردند كه اگر برجام نبود شرايط به مراتب بدتر مي شد.
استاندار لرستان افزود: امتيازات خوبي گرفتيم و حاصل جمع آن به نفع كشور بود اما عده اي قبول نكردند، وقتي دولت ترامپ بر سركار آمد متوجه شدند كه برجام به نفع ايران است.
خادمي گفت: اين گروه با اصل ملت ايران مخالف هستند و در يك دشمني كامل از برجام خارج شدند و همان عده متوجه شدند برجام مهم بوده و اثربخش است.
وي اضافه كرد: اين تصميم باعث شد كشور دچار تلاطم شود و در دولت اول آقاي روحاني عملكرد خوب و تورم در حال كاهش بود و تلاطمات در حوزه اقتصاد بوجود آمد همچنين محدوديت در حوزه نفت شكل گرفت.
خادمي افزود: متاسفانه اقتصاد ما وابسته به نفت است و اين تلاطم در اقتصاد خودش را نشان داد و دولت با مشكل روبرو شد و اين شرايطي بود كه دولت دوازدهم آن را شروع كرد.
وي ادامه داد: متاسفانه دولت دچار مشكل شد و در سال هاي نخست دولت دوازدهم ناخواسته وارد جنگ اقتصادي شد و در اين ميان استان هاي كمتر توسعه يافته و وابسته به اعتبارات دولت با مشكل مواجه شدند.
وي بيان كرد: لرستان هم جزو اين استان ها بود و به دليل وابستگي به منابع دولتي دچار مشكل شديم، اما اكنون در حال جبران است.
وي اضافه كرد: پديده سيل ويرانگر با دوره بازگشت يكهزار سال استان را تحت تاثير قرار داد، بيش از 6هزارمترمكعب آب از بستر رودخانه عبور كرد و بسياري از زيرساخت ها و سرمايه هاي مردم را از بين رفت.
استاندار لرستان با اشاره به اينكه بيش از سه هزار ميليارد تومان طرح شروع و يا افتتاح شده است گفت: در سفر وزير نيرو يكهزار ميليارد تومان طرح كلنگ زني شد.
خادمي افزود: سيل 11هزار ميليارد تومان به لرستان خسارت وارد كرد و كمك دولت نسبت به استان هاي ديگر بسيار مناسب است اما نتوانسته ايم بخوبي ويرانگري سيل لرستان را تصويرگري كنيم.

سيل لرستان با ساير استان ها بسيار متفاوت بود كه نتوانسته ايم بخوبي آن را توضيح دهيم
وي گفت: بيش از يكهزارو 600 روستا دچار قطعي برق، آب و گاز شدند همچنين راه ها بطور كامل قطع و كمتر از 10 روز برطرف شد كه مورد تقدير رييس جمهور قرار گرفت.
استاندار لرستان اضافه كرد: در سيل لرستان حركت جهادي نظام اداري استان به خوبي قابل مشاهده بود، حجم خدمات رساني به سيلزدگان بخوبي انجام شد.
خادمي اظهار كرد: دولت در ابتدا مشكلات مردم را برطرف كرد و پس از آن به سراغ زيرساخت‌ها رفت، 9پل بزرگ از 70 تا 140 متر به بهره برداري رسيد، بيش از يكهزار متر پل در كمتر از 50روز بازسازي شد.
وي گفت: 600ميليارد تومان تسهيلات به سيلزدگان لرستان پرداخت شد همچنين بازسازي حدود هفت هزار منزل شروع شد.
استاندار لرستان بيان كرد: در حوزه كشاورزي 270ميليارد تومان تسهيلات دريافت كرديم و 9هزارو 300 پرونده در حوزه كشاورزي تاييد شده است.
خادمي اظهار كرد: يكهزارو 300 ميليارد تومان در حوزه بنياد مسكن، 270ميليارد تومان در حوزه هاي زيرساخت هاي روستايي، 900ميليارد تومان اعتبارات استاني در راستاي لايروبي به استان تعلق گرفته است.

يكي از دستاوردهاي سيل آثار اقتصادي پس از آن است
 
وي بيان كرد: يكي از دستاوردهاي سيل آثار اقتصادي پس از آن است، در اين راستا فعاليت اقتصادي و عمراني در نرخ رشد بيكاري لرستان تاثيرگذار خواهد بود.
وي افزود: همچنين فرصت چانه زني مجدد در تخصيص آب پس از سيل بوجود آمد و اميدواريم بتوانيم يك ميليارد مترمكعب تخصيص آب را دريافت كنيم و نيازمند تلاش همگان است.
خادمي گفت: طرح توسعه فرودگاه از محل اعتبارات استاني شروع شد و يك كار اشتباه بود و تلاش كرديم به طرح ملي تغيير دهيم و سپاه كه 30ميليارد تومان طلب دارد بايد از ملي دريافت كند.
وي افزود: مشاوري كه مشورت داده است معتقد بود هواپيماي پهن پيكر بشيند و سازمان هواپيمايي كشور معتقد است مشكل زمين نداريم بلكه مشكل هوايي است.
وي اضافه كرد: بررسي كرديم اين بحث فني و با جان مردم سروكار دارد و براي حجاج پيگيري كرديم و با توجه به گرماي هواي بايد 50درصد خالي برگردد كه منطقي نيست.
استاندار لرستان ادامه داد: اكنون در حال پيگيري هستيم و از اول مهر پروازها افزايش پيدا مي كند همچنين به دنبال جذب اعتبار براي برج اميد هستيم اما بيش از 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
وي افزود: تعداد زيادي جلسات براي برطرف كردن مشكلات هتل صخره اي برگزار شده است.

استاندار لرستان گفت: مديران نبايد از رسانه هاي منتقد در حوزه كاري شكايت كنند اما توهين جايز نيست و با دخالت در امور شخصي هر مدير مي تواند شكايت كند.

 

148 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه