فرماندار دورود با بیان اینکه با همت و تلاش مدیران شهرستان موفق ترین عملکرد را در راستای رفع موانع تولید و سرمایه گذاری داشته ایم افزود:عده ای بدنبال نگاه ها سیاسی و منافع شخصی دوست ندارند و نمی خواهند موفقیتهای شهرستان را ببینند و دائم دم از یأس و ناامیدی می زنند.اینان باید بدانند فرزندان همین مردم در ادارات نه خوابیده اند و نه بی حواس هستند. حواسشان جمع و پای کار هستند. همه تلاششان رو می کنند گره ای از کار مردم باز شود.

 

 b_300_0_16777215_00_images_1134.jpg

🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری،فرماندار دورود در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه دورود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی خاطرنشان کرد: اولین گام در مسیر رفع موانع تولید و سرمایه گذاری تشکیل یک تیم همدل،همگام،همراه و پای کار بود که همه مدیران ادارات شهرستان،نماینده محترم،اعضای محترم شورای تامین در این تیم قرار گرفتیم  و همه تلاش خود را برای برطرف کردن موانع و هموار کردن مسیر تولید بکار گرفتیم.

 

🔸وی با بیان اینکه گزارش کار امروز بنده ماحصل زحمات مجموعه این مدیرات است افزود:اقدامات انجام شده در این مدت را به انصاف قلم به دستان،گویندگان و نویسندگان ارجاع می دهم البته یک عده هم هستند که دوست ندارند اتفاق مثبتی به نفع مردم بیفتد.

 

🔸فرماندار دورود با تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان اظهار داشت: ما اکنون برای تزریق واکسن کرونا هیچ مشکلی نداریم و افراد بالای ۱۸ سال می توانند واکس رادریافت کنند.

 

✍🏻بخشی از سخنان فرماندار دورود در نمازجمعه این هفته در خصوص گزارش عملکرد ۷ در ادامه آمده است:

 

🔹در این مدت در حوزه گردشگری در شهرستان اتفاقات خوبی افتاده است.دو اثر گرشگری دورود شامل آبشار آب گرمه و حشوید ثبت ملی شدند.

🔹توربینی در دریاچه گهر دورود به منظور تأمین برق با اعتبار ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نصب شده و مشکل برق و روشنایی محوطه دریاچه برطرف خواهد شد.

 

🔹ما  همه تلاش خود را به کار گرفته ایم تا فرودگاه مسافری،گردشگری،آموزشی را در منطقه چالانچولان احداث کنیم.باند فرودگاه موجود است.جلسات و پیگیری های متعددی صورت گرفته و هم اکنون در مرحله صدور مجوزات هستیم.

 

🔹در جنوب شهر دورود و در کنار پارک جنگلی سرمایه گذاری برای احداث پل معلق را آورده ایم.در این منطقه علاوه بر پل معلق،تکابین،شهر بازی،هتل و مراکز تفریحی احداث خواهد شد.

 

🔹طرح گردشگری پشت سد مرووک این روزها کلنگ زده خواهد شد. مجوزات لازم دراین خصوص صادر شده است.

 

🔹بنده شک ندارم در یکسال آینده اتفاقات مثبتی را در حوزه گردشگری در دورود شاهد خواهیم بود.

 

 

 

🔸در حوزه جهاد کشاورزی کارهای بزرگی انجام شده است.در این ۷ ماهه یک مجوز دامپروری در زمینهای صنایع دفاع صادر و در اختیار سازمان اتکا قرار داده شده است.خاکبرداری و تسطح انجام شده و در دو سه ماه آینده سوله های آن نصب می شوند. این طرح دارای  ۲۱۰۰۰ رأس دام سبک و ۴۰۰۰ رأس دام سنگین ۱۰۰ نفر اشتغال خواهد داشت.

 

🔸مجوز دامپروری ۷۰۰۰ رأسی روستای بهرام آباد صادر شده و کار مطالعاتی آن نجام شده است.در این هفته عملیات خاکبرداری طرح آغاز خواهد شد.

 

🔸در روستای حاجی آباد مجور دام طبقاتی ۵ هزار راسی صادر شده است. هم اکنون این طرح ۲۰ درصد پیشرفت داشته و در ۶،۷ ماه آینده ساختمانهای آن تکمیل و در مسیر تولید قرار خواهد گرفت.

 

🔸گاوداری آقای خدایی از ۲ هزار راسی به ۴ هزار رأسی ارتقا پیدا کرد.کلیه این مجوزها در کمترین زمان ممکن صادر شده اند.

 

🔸 ۴ کارخانه شالیکوبی در این ۷ ماه به بهره برداری رسید. زیرسازی شهرک گلخانه ای چغابهرام انجام شده و دو هلدینگ بزرگ متقاضی سرمایه گذری در آنجا هستند

 

🔸شک نکنید دورود در یکسال آینده قطب دامپروری استان و شاید یکی از شهرهای مهم کشور در این حوزه شود.

 

▫️در حوزه صنعت، شرکت خمیرمایه پس از ۱۲ سال تعطیلی در چند روز آینده مجددا راه اندازی خواهد شد. کار تعمیرات و نصب تجهیزات این کارخانه انجام شده است اتفاق نادری که تصور نمیکردیم به این سرعت انجام شود.

 

▫️بمنظور احیای شرکت فارسیت تاکنون چندین جلسه گرفته ایم.سرمایه گذار پای کار است. همه مقدمات انجام شده و طبق برنامه در ۶ ماه آینده فارسیت با تولیدات جدید  شروع بکار خواهد کرد.

 

 

▪️ در حوزه آب و فاضلاب سه حلقه چاه در این مدت تجهیز شده است .سه حلقه چاه هم در روستاهای گوشه پل، چغابدار و داریاب حفر شده است.در شهر دورود نیز سال گذشته دو حلقه چاه تجهیز و امسال هم سه حلقه چاه دیگر اضافه خواهد شد.

 

▪️به دلیل کمبود آب و تأمین آب مورد نیاز شهرستان با پیگیریهای نماینده محترم به دنبال احداث سد ماربره هستیم.اعتبار طراحی برای این پروژه تخصیص داده شده است.

 

▪️در خصوص تصفیه خانه دورود سازمان مدیریت کشور تایدیه  پرداخت و تضمین پرداخت تسهیلات ماده ۵۶ رو به بانک رفاه اعلام کرده و بزودی شاهد سرعت گرفتن عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

 

🔸سالیان سال به دلیل خطرناک بودن جاده روستاهای تی و عمارت شاهد حوادث تلخی در این محور بودیم.عملیات تعریض از دو ماه پیش آغاز شده و اگر دو ماه دیگر ادامه پیدا کند تقریبا تمام مسیر تعریض خواهد شد.

 

🔸در خصوص پروژه کمربندی دورود مشکل ماده ۵۶ آن حل شده و فاز دوم اسناد مناقصه آن صادر شده است و به دنبال پیمانکار برای فاز دوم طرح هستند. اعتبارات بیمارستان جدید دورود هم تأمین شده است.

 

🔸پروژه احداث شهرک صنوف دورود پس از سالها پیگیری امسال آغاز شد.خاکبرداری،جدولگذاری خیابان بندی انجام شده و آماده واگذاری است.

 

🔸سیل مدیرانی که در این ۷ ماهه برای رفع مشکلات مردم به دورود آمدند بی سابقه بوده است .

 

🔸در روزهای اول کارگروه تسهیل شهرستان را با حضور مدیران تشکیل دادیم و در آنجا هم قسم شدیم گره ای در کار هیچ سرمایه گذاری نیفتد. سپس کارگروه تسهیل استان ویژه شهرستان دورود برگزار شد. بیش از ۳ ساعت ب ریاست استاندار محترم حدود ۲۴ طرح ویژه شهرستان دورود مورد بررسی قرار گرفت که این مهم نیز بی سابقه بوده است.

 

🔸همچنین جلسه ۲ ساعته ای با حضور معاون محترم امور اقتصادی استانداری در خصوص رفع موانع راه اندازی شرکت فارسیت دورود برگزار کردیم که نتایج مثبتی بدنبال داشت.

 

🔸بنده راهی را بهتر و مطمئن تر از خدمت به مردم به جهت دفاع از  خون و آرمانهای شهدا نمیشناسم. هرکسی که میخواهد در مسیر اهداف انقلاب اسلامی گام بردارد می بایست به مردم خدمت کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید