جلسه ستاد تنظیم بازار مرغ استان لرستان با حضور فرماندار دوروو برگزار شد

b_300_0_16777215_00_images_478.jpeg


اسفندیار حسنی‌مقدم رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در این جلسه که روز شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ با حضور فرماندار دورود و مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در محل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد،  اظهار کرد: کشور از یک سال گذشته با چالش مرغ روبرو بوده که با پیگیری‌های متعدد و برگزاری جلسات مختلف توانستیم طی این چند ماه اخیر تعادل نسبی را در بازار برقرار کنیم.

 دکتر حسنی‌مقدم با بیان اینکه منحنی تولید مرغ در تمام جهان از نوع سینوسی بوده و تنها مربوط به ایران نیست، افزود: ممکن است در زمان‌هایی تولید بالا و قیمت پایین بیاید و بالعکس؛ بنابراین تولید، خطی نیست.

 دکتر حسنی‌مقدم با تاکید بر اینکه مصرف گوشت مرغ هر شهرستان بر مبنای سرانه جمعیتی آنجا باشد، ادامه داد: همچنین ضروری است توزیع کل استان بر اساس سامانه کابوک صورت پذیرد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از صدور مجوز ۶ مرغداری در دورود خبر داد و گفت: همچنین با ساخت یک واحد کشتارگاه صنعتی مدرن در این شهرستان موافقت می‌شود.

 وی با بیان اینکه ضروری است که ذخایر پشتیبانی نیز نهایی شوند، ادامه داد: هر زمان که تولید کم‌تر از عرضه بود از این ذخایر استفاده خواهد شد.

 دکتر حسنی‌مقدم با اشاره به میزان جوجه‌ریزی استان در چهار دوره گفت: باید پیگیری‌های لازم جهت افزایش این دوره‌ها صورت گیرد و جلسات تنظیم بازار نیز به صورت هفتگی برگزار شوند.

🔘گفتنی است در این جلسه فرماندار دورود و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دورود نیز حضور داشتند که با پیگیری این عزیزان مجوز ۶ مرغداری و یک کشتارگاه صنعتی به زودی صادر خواهد شد.

(روابط عمومی فرمانداری دورود)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید