5666
1
آبشار بيشه

آبشار بيشه دورود،يكي از زيباترين آبشارهاي ايران

وب سايت 2rood.com: آبشار بيشه يكي از زيباترين آبشارهاي لرستان در نزديكي شهرستان دورود است كه سالانه پذيراي مسافران زيادي از نقاط مختلف كشور است.

Bishe Doroud

اين آبشار با چشم اندازي زيبا يكي از آبشارهاي زيباي ايران است. ارتفاع آبشار 48 متر تا نقطه برخورد با زمين است و 10متر نيز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار مي‌باشد و عرض تاج آبشار 20 متر مي‌باشد. در بالاي آبشار، روبروي ايستگاه چشمه‌هاي پر آب متعددي ديده مي‌شود كه از دل كوه مي‌جوشند و زمزمه كنان از وسط ايستگاه قطار گذشته و آبشار بيشه را تشكيل مي‌دهند.

اين آبشار در موقعيت عمومي استان، در منطقه‎اي كوهستاني و دامنه‎هاي رشته كوه زاگرس قرار گرفته است، در شرق آبشار تپه‎هاي كلاه كوه و در شمال كوه ازگن، به آن مشرف هستند. روستاي چشمه ي پريان در شرق و در دوردست‎ها در ارتفاعات از كنار آبشار ديده مي‎شود، نزديكي روستاي بيشه با آبشار از اهميت ويژه‎اي برخوردار است.

در مسير شهرستان دورود به طرف آبشار بيشه مناطق ديدني وجود دارد كه در كنار رودخانه سزار واقع شده اند كه مي توان به آبشارهاي فصلي و دائمي، آبشارهاي يخي در زمستان و درختان متنوع اشاره كرد.

در بالاي آبشار روبه روي ايستگاه قطار، چشمه هاي پر آب زيادي ديده مي شود كه از دل كوه مي جوشند و زمزمه كنان از وسط ايستگاه قطار عبور مي كنند و آبشار بيشه را جاري مي سازند.

همجواري اين آبشار با چندين مجموعه زيبا همچون جنگل‌هاي پهناور بلوط، روستاي زيباي بيشه و چشم‌انداز ايستگاه راه آهن بيشه و از طرفي هواي خنك و با طراوت، سرسبزي و شادابي كوه‌هاي بلند و دلنشين، بيشه را به يك منطقه ديدني و جذاب براي گردشگران تبديل كرده‌است.

Bishe Doroud 2

به علت هم جواري اين آبشار با چندين مجموعه زيبا همچون جنگل‌هاي پهناور بلوط، روستاي زيباي بيشه و چشم‌انداز ايستگاه راه آهن بيشه از اين آبشار و از طرفي هواي خنك و با طراوت، سرسبزي و شادابي كوه‌هاي بلند و دلنشين بيشه را به يك منطقه ديدني و جذاب براي گردشگران تبديل كرده‌است. در پائين ايستگاه و در دل درختان بلند جويبارهاي صاف و زلال، اقامتگاه‌هاي چوبي و زيبائي در اختيار بازديد كنندگان قرار مي‌گيرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت مي‌پردازند. علاوه بر اين اقامتگاه‌ها مسافران مي‌توانند در پائين آبشار و روبروي ايستگاه چادر برپا نمايند و به استراحت بپردازند.

1393/09/03
Powered by DorsaPortal